Ep na Češkem – poročilo iz Olomouca

• Ep na Češkem – poročilo iz Olomouca

Pozdrav,
    prizorišče današnjega kronometra za kategorijo U23 (moški) in mladink je bilo Brno.
    Medtem ko Slovenci nismo meli na startu mladink, pa so se na 23 km dolgo progo podali trije slovenski kolesarji:
    Marko Pavlič, Luka Pibernik in Jan Polanc (vsi Radenska KD Življenje).
    Proga je bila izjemno težka in tudi tehnično zahtevna s štirimi obrati in številnimi ostrimi ovinki. Startno ciljni prostor pa je bil avto-motodrom, kjer se vsako leto odvija tudi moto GP.

Tekmovalci, ki so štartali v ospredju so imeli nekoliko prednosti zaradi šibkejšega vetra, kot tisti z zaključka startne liste. Tako je Belgijec Victor Campenaerts že kmalu postavil neulovljiv čas s povprečno hitrostjo dobrih 45 km/h. Srebro je osvojil Ukrajinec Olexandr Golovash, bron pa Nemec Jasha Sutterlin.

Naši pod pričakovanji, saj so se uvrstili v drugo polovico uvrščenih. Jan Polanc (+1min55) 34., Marko Pavlič (+2min10) 41. in Luka Pibernik (+2min54) 54.