Tanja Žakelj do desetega mesta na evropskem prvenstvu

• Tanja Žakelj do desetega mesta na evropskem prvenstvu

Tanja Žakelj je na evropskem prvenstvu v olimpijskem krosu v Brnu na Češkem osvojila 10. mesto. Naslov je ubranila Švicarka Jolanda Neff. Nekdanja evropska prvakinja Žakljeva je za Neffovo zaostala pet minut in pol.
    Neffova je bila sicer razred zasesaj je Ukrajinko Jano Belomojno na drugem mestu prehitela za dve minuti in 53 sekund. Tretja je bila Nemka Elisabeth Brandau, ki je zaostala tri minute in šest sekund. Švicarka si je prikolesarila četrto posamično evropsko zlato medaljo v članski konkurenci.
    Med člani je Roku Nagliču uspela uvrstitev na 46. mesto, zmage pa se je veselil vsestranski Belgijec Mathieu Van der Poel.
    Med mlajšimi člani je bil Matevž Govekar 56.
    V kategoriji mlajših članic je bila Vita Movrin 23., Tamara Homar je med mladinkami osvojila 37. mesto. Teo Pečnik je bil najhitrejši slovenski mladinec na 27. mestu. Jakob Klemenčič je končal na 29., Blaž Žle pa na 51. mestu.