V Kamniku zmaga Belomojne in Braidota

• V Kamniku zmaga Belomojne in Braidota

V centru Kamnika je to nedeljo potekal 24. kamniški kros kategorije UCI C1, kjer sta zmago med člani
    osvojila Ukrajinka Jana Belomojna in Italijan Daniele Braidot. Tanja Žakelj je ciljno črto prevozila na
    tretjem mestu, najboljši Slovenec je bil Rok Naglič na osmem.

»Nisem vedel, kaj pričakovati, vedel sem, da je konkurenca dobra. Prejšnji teden na svetovnem
    pokalu mi ni šlo čisto nič po načrtih. V dneh do kamniškega krosa sem se iz dneva v dan bolje počutil.
    Dirko sem odpeljal, kot sem želel. Manjka mi pikica na i, da bom v formi, ki jo želim. Mislim, da bodo
    rezultati šli samo navzgor. Vedno moraš vztrajati, ko ne gre,« je povedal najboljši Slovenec med člani,
    ki je za zmagovalcem zaostal za dobrih šest minut.

Matic Kranjec Žagar (CALCIT BIKE TEAM) je bil s petim mestom med mlajšimi člani in skupno 13.
    mestom drugi najboljši Slovenec. Dolgo časa se je vozil na desetem mestu, v zadnjem krogu mu je
    zmanjkalo moči za še boljši rezultat. Na 16. mestu je kot tretji domač kolesar dirko zaključil Jakob
    Klemenčič (MBK ČRNI VRH).

Najhitreje je štartal Novozelandec Ben Oliver (MITOQ- NZ CYCLING PROJECT), a že v drugem krogu
    vodstvo prevzel Daniele Braidot (C.S. CARABINIERI), ki je v ospredju vozil s klubskim kolegom
    Filippom Fontano. Po nekaj menjavah vodstva je bil pred kolegom v zaključku močnejši Braidot.
    Tretje mesto je osvojil Ukrajinec Oleksandr Hudyma (CST POSTNL BAFANG MTB RACING TEAM).
    Med članicami je tri kroge vodila Tanja Žakelj, a sta bili kasneje močnejši Ukrajinka in Italijanka Giada
    Specia (WILIER – PIRELLI FACTORY TEAM XCO).

»V četrtem krogu sem poskusila s pobegom na delih, ki jih poznam, a nikjer nisem uspela narediti
    razlike, obe tekmovalki pred mano sta bili močnejši. V četrtem krogu sem naredila še napako na
    koreninah, zato se je razlika še povečala. To mi je vzelo nekaj motiva, a končnega rezultata verjetno
    ne bi spremenilo,« je po dirki povedala Tanja.

Na prašni dirki se je pomerilo nekaj manj kot 340 kolesarjev iz 13. držav, tokrat tudi iz Italije,
    Nemčije, Avstrije, Poljske, Ukrajine, Hrvaške, Nove Zelandije, Avstralije, Madžarske, Hrvaške in
    Mehike, seveda pa so bili najštevilčnejši slovenski tekmovalci. Kljub visokim temperaturam se je ob
    progi zbralo veliko število gledalcev, ki so spodbujali tako najmlajše kot tudi starejše kategorije.
    V jutranjih urah so se pomeril mlajši tekmovalci, nato članice in mlajše članice, ki so prevozile pet
    krogov skupaj z moškimi in ženskami amaterskimi in veteranskimi kategorijami ter ženskimi
    kategorijami U19 in U17. Kot zadnji so na sedmih krogih nastopili člani in mlajši člani ter moške
    kategorije U19 na petih in U17 na štirih krogih.

Med mladinci je suvereno od starta do cilja vodil Žan Pahor (ENERGIJATEAM.COM), ki je bil za slabo
    minuto hitrejši od prvih zasledovalcev. Drugi je bil član ukrajinske reprezentance Bohdan Chynchyk in
    tretji Avstrijec Dominik Hödlmoser (UNION MTB CLUB KOPPL).
    Med mladinkami je prvih pet mest šlo v tujino, Daša Mlakar je v cilj prišla na šestem mestu kot
    najboljša Slovenka.

Tudi v amaterski kategoriji so bila tokrat vodilna mesta rezervirana za tuje tekmovalce, brez
    presenečenj pa je potekala borba v veteranskih kategorijah.

V kategoriji do 17 let je po vodstvu Gašperja Štajnerja (CALCIT BIKE TEAM) borbo dobil Tine Terpin
    (MBK ČRNI VIRH), ki je v cilj pripeljal z dobro minuto prednosti. Tretji je bil član kamniškega kluba Nik
    Golob.

Prvi trije po kategorijah:
    V kategoriji ELITE (ME) je bil najhitrejši Daniele Braidot (C.S. CARABINIERI), drugo mesto je osvojil
    Filippo Fontana (C.S. CARABINIERI) ter tretje Oleksandr Hudyma (CST POSTNL BAFANG MTB RACING
    TEAM).
    V kategoriji U23+Elite W je bila najhitrejša Yana Belomoina (CST POSTNL BAFANG MTB RACING
    TEAM), druga je bila GIADA SPECIA (WILIER – PIRELLI FACTORY TEAM XCO) in tretja Tanja Žakelj
    (UNIOR SINTER FACTORY RACING).
    V kategoriji U19 M je zmagal Žan Pahor (ENERGIJATEAM.COM), drugi je bil Bohdan Chynchyk
    (UKRAINE NATIONAL TEAM) in tretji Dominik Hödlmoser (UNION MTB CLUB KOPPL).
    V kategoriji U19 W je prvo mesto osvojila Katrin Embacher (SCHULER SPORTS SCHWOICH), druga je
    bila Mariia Sukhopalova (UKRAINE NATIONAL TEAM) in tretja Beatrice Fontana (TEAM RUDY
    PROJECT XCR).
    V kategoriji U17 M je zmagal Tine Terpin (MBK ČRNI VRH), drugi je bil Gašper Štajnar (CALCIT BIKE
    TEAM) in tretji Nik Golob (CALCIT BIKE TEAM).
    V kategoriji U17 W je prvo mesto osvojila Maruša Tereza Šerkezi (RAJD LJUBLJANA), druga je bila
    Sophia Knaubert (RV BIKE SPORT SCHEFFAU) in tretja Anastasiia Rubanenko (UKRAINE NATIONAL
    TEAM).
    V kategoriji Amater je zmagal Simone De Bona (CUBE CRAZY VICTORIA BIKE), drugi je bil Kristian
    Feresin (CAPRIVESI) in tretji Andrea Pavanello (EL CORIDOR TEAM).
    V kategoriji Master 1 je prvo mesto osvojil Mitja Tancik (ENERGIJATEAM.COM), drugi je
    bil Jure Belak (CALCIT BIKE TEAM) in tretji Matjaž Budin (MBK ČRNI VRH).
    V kategoriji Master 2 je bil najhitrejši Robert Blaznik (MBK ČRNI VRH), drugo mesto je osvojil Aljoša
    Martinjaš (CALCIT BIKE TEAM) ter tretje Aleš Boškin (MBK ČRNI VRH).
    V kategoriji Master 3 je prvo mesto osvojil Tine Zupan (SCOTT TEAM), drugi je bil Mauro Braidot
    (ASD CAPRIVESI) in tretji Lucjan Premrn (IZVIR VIPAVA).
    V kategoriji Veteranke je bila Ana Podpečan (ENERGIJATEAM.COM) brez konkurence.
    V kategoriji U15 M je zmagal Jaka Tominšek (CALCIT BIKE TEAM), drugi je bil Maks Majnik (POGI
    TEAM UAE GENERALI) in tretji Luka Maksimović (ENERGIJATEAM.COM).
    V kategoriji U15 W je bila najhitrejša Meta Tancik (ENERGIJATEAM.COM), druga je bila Eva Terpin
    (MBK ČRNI VRH) in tretja Borbála Szücs (ZÖLD IRÁNY EGYESÜLET).
    V kategoriji U13 M je bil najhitrejši Aljaž Boškin (KD SLOGA 1902 IDRIJA), drugo mesto je osvojil Filip
    Noršić (BBK ŠIŠMIŠ) ter tretje Miha Dakskobler (MBK ČRNI VRH).
    V kategoriji U13 W je bila najhitrejša Tajda Šoštarko (CALCIT BIKE TEAM), druga je bila Neža Utranker
    (2SIMPL CELJE) in tretja Ula Ravnikar Bolčina (CALCIT BIKE TEAM).

V kategoriji U11 M je zmagal Ožbej Lampe (MBK ČRNI VRH), drugi je bil Bor Križan (MTB TRAIL
    CENTER KOČEVJE) In tretji Jakob Prezelj (KD SLOGA 1902 IDRIJA).
    V kategoriji U11 W je prvo mesto osvojila Anamarija Kosec (CALCIT BIKE TEAM), druga je bila Klara
    Pregl in tretja Vida Bizjak (obe SD STRAHOVICA).
    V kategoriji U9 M je zmagal Ted Ravnihar (KK ZAVRŠNICA), drugi je bil Matic Osenar (SD
    STRAHOVICA) in tretji Mark Pregl (SD STRAHOVICA).
    V kategoriji U9 W je bila najhitrejša Stefani Štrucelj (BK GROBNIK), druga je bila Vita Horvat (BBK
    ŠIŠMIŠ) in tretja Hana Bele Grkman (CALCIT BIKE TEAM).
    V kategoriji U7 M je bil najhitrejši Fran Žuk (MTB TRAIL CENTER KOČEVJE), drugo mesto je osvojil
    Oliver Žiberna ter tretje Žan Pregl (oba SD STRAHOVICA).
    V kategoriji U7 W je bila najhitrejša Neža Osenar (SD STRAHOVICA), druga je bila Neža Šekoranja
    (CALCIT BIKE TEAM) in tretja Lucija Lampe (MBK ČRNI VRH).