Za tekoč potek dirke je poskrbela izkušena organizacijska ekipa BSX Racing Team Maribor z našim najbolj izkušenim BMX Race tekmovalcem Tilnom Frankom na čelu. Nastopilo je 65 tekmovalcev in tekmovalk, največ seveda iz domačega kluba, toda največ kolajn so domov odnesli pripadniki Rajda Ljubljana.
Napeto zlasti med dečki 13/14
Fantastično vzdušje na dirki so popestrili napeti boji zlasti v kategoriji dečki 13/14, kjer sta se za zmago ves čas borila Tine Dovžak (KK Črn trn) in Jošt Ložar (Bikehanic-Lumar), uspešnejši pa je bil Ložar. Tretji je bil Nik Pećanac (BSX Racing Team).
V kategoriji dečkov 15/16 let je Mak Breznik Falk (Bikehanic-Lumar) zmagal pred Nikom Prekom in Lenartom Severjem (oba KK Črn trn).
V kategoriji 17+ je v vseh vožnjah ostal nepremagan favorizirani Gaj Gorza (KK TBP Lenart). Tilen Frank (BSX Racing Team Maribor) je pokazal, da je še vedno izredno hiter, osvojil je drugo mesto pred bronastim Nejcem Hericem (Rajd Ljubljana).
Dekleta so zaradi majhne udeležbe v skladu s pravilniku tekmovala v kategoriji z mlajšimi fanti, naslove državnih prvakinj pa so osvojile Katja Stupar (Bikehanic-Lumar) v kategoriji 17+, Neja Heric (Rajd Ljubljana) in Ana Heinrih (BSX Racing Team Maribor) med deklicami 13/14.